W jaki sposób działa olejek brahmi?

Olejek brahmi jest kosmetykiem uniwersalnym. Zioło, z którego pozyskuje się ten cenny płyn, wykorzystywane jest do leczenia wielu chorób. Pomaga między innymi przy schorzeniach układu nerwowego; poprawia samopoczucie, pamięć i koncentrację; redukuje stres i odpręża; łagodzi skutki epilepsji i chorób wieku starczego. Olejek brahmi znany jest także z pozytywnego wpływu na skórę głowy i włosy. I ze względu na to działanie jest tak popularny wśród wielu kobiet.

Jeżeli twoim problemem są wypadające włosy, łupież lub inne choroby skóry głowy, to najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie olejku brahmi. Dlaczego właśnie ten specyfik powinnaś wybrać? Nie od dziś wiadomo, że to co jest najlepsze dla naszego organizmu, pochodzi prosto z natury. A dokładnie tak jest z ziołem brahmi. Roślinka rośnie w Indiach, gdzie uznawana jest za zioło o niesamowitych właściwościach uzdrawiających i pielęgnujących. Powszechnie stosuje się ją w ajurwedzie, czyli tradycyjnej medycynie ludowej. Zawiera naturalne antyoksydanty, witaminy i minerały, które kompleksowo dbają o cały organizm człowieka.

olejek-brahmi.jpgA jak olejek brahmi radzi sobie z pielęgnacją włosów i skóry głowy? Wszystko zależy do tego, jak bardzo zniszczone były nasze włosy i jak głębokiej regeneracji potrzebowała nasza skóra głowy. Wiele uzależnione jest też od sposobu, w jaki przeprowadzamy kurację i od ilości nakładanego kosmetyku. Generalnie olejek brahmi pielęgnuje włosy od wewnątrz i od zewnątrz; w podobny sposób oddziałuje na skórę głowy. Co ciekawe, jeżeli do codziennej pielęgnacji dołączymy masaż głowy, to przyspieszymy wchłanialność składników odżywczych i poprawimy cyrkulację krwi w komórkach skóry. Lepsze efekty uzyskamy także wtedy, kiedy na włosy posmarowane olejkiem założymy foliowy czepek lub ręcznik – w ten sposób wytworzy się ciepło, dzięki któremu włosy będą lepiej odżywione, staną się zdrowsze i ładniejsze.

Olejek brahmi zapobiega nadmiernemu wypadaniu, łamaniu i kruszeniu się włosów. Wzmacnia słabe, cienkie i mocno uszkodzone pasemka. Przeciwdziała przedwczesnemu siwieniu włosów, powstawaniu łupieżu i innych skórnych chorób. Olejek brahmi dba o końcówki, nie dopuszczając do tego, aby się rozdwajały lub były przesuszone. Nawilża także włosy i skórę głowy, zatrzymuje w pasemkach odpowiednią ilość keratyny i wody. Kosmetyk wygładza i pomaga w modelowaniu fryzury.

Jak wspomóc działanie olejku brahmi? Wystarczy dodać do niego kilka kropel olejku z owoców amla. Ten ostatni produkt pobudza krążenie krwi, zachowuje naturalny kolor włosów i podkreśla refleksy na włosach. Jeżeli twoim problemem są wypadające włosy i sucha skóra głowy, przygotuj specjalną miksturę na bazie olejku brahmi. Dodaj po dwie krople olejków eterycznych (jatamansi, rozmarynowego i z drzewa herbacianego) i 5 ml olejku z migdałów. Mieszankę nakładaj przed każdym myciem głowy, dokładnie wcierając ją w skórę i włosy. Olejek brahmi możesz dodać także do swojego ulubionego szamponu, aby jeszcze lepiej oczyścić skórę głowy.