Jak wykonać masaż głowy z olejkiem do włosów brahmi?

olejek-brahmi.jpgJeden tydzień wystarczy, a twoje włosy staną się zdrowsze i piękniejsze. Jak tego dokonać? Wystarczy zastosować jedno z magicznych ziół ajurwedy – brahmi. Badania naukowe potwierdzają, że roślina ta posiada działanie lecznicze i pielęgnacyjne. Stosowana jest jako panaceum na choroby wieku podeszłego, dla polepszenia pamięci i koncentracji, w celu zniwelowania stresu i poprawy ogólnej kondycji organizmu. Równie dobre efekty przynosi w kuracji pielęgnacyjnej włosów i skóry głowy.

Brahmi zawiera liczne substancje, które dbają zarówno o skórę głowy, jak i o włosy. Wśród nich znajdziemy między innymi: antyoksydanty, naturalne filtry przeciwsłoneczne, witaminy, aminokwasy, minerały, taniny i polifenole. To właśnie te składniki zapewniają dogłębną pielęgnację skórze głowy i włosom. Dzięki nim włosy są mocne i mniej podatne na uszkodzenia chemiczne lub mechaniczne. Pasemka dłużej zachowują swój naturalny kolor, a procesy starzenia się skóry głowy i włosów (w tym siwienie) nie zachodzą w tak dużym tempie. Poza tym, brahmi zabezpiecza włosy przed działaniem szkodliwych substancji pochodzących ze środowiska zewnętrznego. Zapewnia włosom i skórze głowy nawilżenie, odżywienie i regenerację. Jeżeli chcemy, aby efekty pojawiały się znacznie wcześniej, możemy zastosować masaż skóry głowy, który w ajurwedzie jest na porządku dziennym.

Jakie korzyści będziemy mieć z połączenia masażu z aplikacją olejku brahmi? Po pierwsze, wszystkie składniki zawarte w kosmetyku szybciej przenikną do cebulek włosowych oraz lepiej odżywią skórę głowy i włosy. Po drugie, masaż przyspieszy krążenie krwi, dostarczając tym samym składniki aktywne w głąb mieszków włosowych. Po trzecie, odpręży, zrelaksuje i pomoże zasnąć. Aby rezultaty zabiegu były jeszcze lepsze, do olejku brahmi dodać możemy po kilka kropel innych olejków: z migdałów, sezamowego, kokosowego, jaśminowego, lawendowego lub rozmarynowego.

Jak wykonać masaż głowy z olejkiem brahmi? Kosmetyk podgrzewaj tak długo, aż osiągnie komfortową dla ciebie temperaturę. Niewielką ilość olejku wylej na dłoń i zaaplikuj na całą długość włosów. Produkt wcieraj w każde pasemko, szczególną uwagę zwracając na końcówki. Następnie wykonaj masaż skóry głowy. Potrzebne ci będzie do tego około 15 ml olejku brahmi, czyli tyle co jedna łyżka stołowa. Opuść głowę tak, aby broda dotykała klatki piersiowej i na przedziałek wylej zawartość łyżki. Rozetrzyj olejek na boki głowy, cały czas masując. Po jakimś czasie zmniejsz nacisk palców i zakończ cały zabieg. Włosy owiń w ręcznik po to, by olejek lepiej wchłonął się w skórę głowy i włosy, a po upływie około 20 minut zmyj go delikatnym szamponem i spłucz wodą.

Ponieważ masaż w ajurwedzie poprawia kondycję nie tylko ciała, ale też ducha i umysłu, warto zadbać o odpowiednią atmosferę. Włącz spokojną muzykę, zapal świece lub kadzidełka. Tuż przed zabiegiem weź głęboki wdech i postaraj się oczyścić umysł. Wszystko to sprawi, że masaż skóry głowy będzie niezwykle przyjemny, a włosy staną się zdrowe, mocne i lśniące.