Brahmi – indyjski złoty środek na wypadanie włosów

Jednym z największych problemów kobiet jest wypadanie włosów. Nawet najlepiej pielęgnowane i odżywiane włosy mogą wypadać w nadmiarze, co związane jest z wieloma czynnikami, np. brakiem składników odżywczych, stresem, czynnikami atmosferycznymi itp. Biorąc pod uwagę, że naturalnie tracimy część włosów, ciężko jest zapanować nad utrzymaniem odpowiedniego poziomu utraty włosów. Jak zapobiec nadmiernej utracie włosów?

maska-do-włosów.jpgAjurwedyjska moc ziół

Sięgnijmy nieco do starożytnej medycyny indyjskiej. Ajurweda określa zasady wykorzystania naturalnych składników leczniczych, które mają pomagać w zwalczaniu przyczyn wielu problemów. Coraz chętniej sięgamy po hinduskie zioła, które wykorzystujemy w codziennej pielęgnacji. Jednym z takim ziół jest Brahmi – drobnolistna roślina, która w kulturze indyjskiej używana jest jako remedium na problemy układu nerwowego np. utratę pamięci, stres, osłabienie koncentracji lub obniżoną sprawność umysłową. Warto wiedzieć, że olej z Brahmi to także świetny sposób na spowolnienie procesów starzenia, a więc jest idealnym kosmetykiem na skórę oraz włosy.

Wzmocnienie z natury

Olej Brahmi to indyjski sekret zdrowych, mocnych i pięknych włosów. Właściwości przeciwutleniające Brahmi pozwalają na skuteczne wykorzystywanie go jako lekarstwa w problemie z łysieniem. Działanie antyoksydacyjne ekstraktu z ziela Brahmi sprawia, że więcej składników odżywczych może dotrzeć do korzeni włosów. Efektem tego jest wzmocnienie włosów, mocniejsze osadzenie cebulek i stymulowanie ich pracy. Pobudzone, odżywione i odpowiednio nawodnione cebulki przyczynią się do zagęszczenia, wzmocnienia i wygładzenia włosów. Olej Brahmi sprawdzi się zatem świetnie w odżywianiu pasm, ale dodatkowym efektem może być także pobudzenie wzrostu włosów.

Olej Brahmi w pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów indyjskimi olejami to uniwersalna metoda – jest odpowiednia dla każdego i da się ją stosować na wiele sposobów. Możemy stosować czysty olejowy ekstrakt z ziela Brahmi lub kupić suszone ziele i przygotować z niego macerat, maskę lub odżywkę do włosów. Najpopularniejsze są jednak produkty, które bazują na oleju Brahmi w połączeniu z innymi wyciągami roślinnymi, m.in. olej Brahmi Amla z Ancient Formulae, Brahmi Amla Oil marki Khadi, olej Brahmi z Ramtirth i inne.