Magiczna moc indyjskiego ziela Brahmi
Na temat indyjskich receptur pielęgnacyjnych krążą legendy. Często słyszymy o magicznych mocach olejków i mikstur na bazie hinduskich ziół. W każdej legendzie jest ziarno prawdy – nie bez powodu kobiety coraz chętniej sięgają po produkty na bazie naturalnych ekstraktów z blisko- lub dalekowschodnich roślin. Wśród nich najbardziej oryginalną jest Brahmi. Jakie magiczne moce ma susz lub olej z Brahmi?
Brahmi jest jedną z najchętniej stosowanych w ajurwedzie, tradycyjnej medycynie hinduskiej, roślin o działaniu leczniczym. Od starożytności znany jest pozytywny wpływ na wiele problemów zdrowotnych, a ze względu na mnogość właściwości oleju Brahmi jest on uznawany za uniwersalne, bardzo oryginalne i wyjątkowe zioło.
Wspiera układ nerwowy
Stosowanie naparów z Brahmi to przede wszystkim najlepsza metoda leczenia problemów z układem nerwowym. Brahmi to klasyczne zioło uznawane za „rozjaśniające umysł”, ponieważ poprawia koncentrację, eliminuje zmęczenie psychiczne, polepsza pamięć i zdolności poznawcze. Olej z Brahmi z powodzeniem sprawdza się też w walce z uciążliwym stresem, insomnią i depresją, ponieważ wykazuje działanie uspokajające.
Leczy problemy skórne
Olej Brahmi to jeden z tych indyjskich specyfików, które mają działanie tonizujące na skórę. Oznacza to, że roślina świetnie sprawdzi się w leczeniu schorzeń skóry np. egzemy, łuszczycy i owrzodzeń. Warto wspomnieć też o tym, że Brahmi pobudza procesy regeneracyjne komórek oraz zapewnia prawidłowe funkcjonowanie błon komórkowych. Olej z Brahmi zawiera kompleks związków, które wspomagają odnowę biologiczną i odmładzają, a dzięki ich właściwościom przeciwutleniającym wyciąg z Brahmi pozytywnie wpływa na skórę i włosy.
Eliminuje wiele innych problemów
Brahmi to zioło, którego można używać w leczeniu problemów układu oddechowego, np. zapalenia oskrzeli lub gardła, astmy, chrypy i uporczywego kaszlu. Pozytywne działanie na układ ruchu to również jedna z wielu cudownych właściwości oleju Brahmi. Ekstrakty z tej rośliny pomagają w reumatyzmie, bólach pleców oraz zapaleniu stawów. Nie bez znaczenia są także właściwości Brahmi, dzięki którym wspiera w leczeniu problemów trawiennych np. zatruć lub długotrwałych zaparć.